7 porad dotyczących pisania podsumowania na LinkedIn, które musisz znać[2022]

Ile razy zacząłeś czytać a Podsumowanie LinkedIn, ale stracił zainteresowanie w ciągu kilku sekund? Te podsumowania to tylko akapit lub dwa, ale już chcesz przejść do następnego. To nie jest dobry znak, a oznacza, że ​​ktoś nie pracował wystarczająco ciężko, aby stworzyć unikalne i ciekawe podsumowanie. Nie popełniaj tego samego błędu. Kiedy ktoś natknie się na Twój profil na LinkedIn, podsumowanie powinno go przyciągnąć i sprawić, że będzie chciał dowiedzieć się więcej o Tobie! Przeczytaj nasze siedem wskazówek, jak napisać wysokiej jakości i angażujące podsumowanie na LinkedIn.

1. Jaki jest cel Twojego podsumowania LinkedIn?

Jeśli nie masz pewności, dlaczego piszesz profil podsumowujący LinkedIn lub jaką wiadomość próbujesz przekazać, możesz się założyć, że Twoi czytelnicy będą równie zdezorientowani. Jeszcze zanim zaczniesz pisać, pomyśl o celu. Zapisz jedno lub dwa zdania, które podsumowują to, co chcesz przekazać w podsumowaniu profilu LinkedIn. Powiedzmy, że gonisz swoją pierwszą pracę po studiach. Twoim celem jest przekazanie tego, czego nauczyłeś się na studiach i jak mógłbyś być atutem każdej firmy, która Cię zatrudni.

setup-cel-linkedin

2. Dowiedz się, jak ludzie przeglądają podsumowanie profilu LinkedIn

Czy wiesz, że kiedy ktoś po raz pierwszy odwiedza stronę internetową, zaczyna od lewego górnego rogu? To obszar, który jako pierwszy przykuwa ich uwagę. Wtedy osoba może spojrzeć w dół, w bok lub po przekątnej. Pamiętaj o tym podczas tworzenia profilu i podsumowania LinkedIn. Umieść najcenniejsze informacje w tym obszarze, aby natychmiast przyciągnąć uwagę czytelnika.

Po drugie, należy pamiętać, że większość ludzi lubi czytać witryny internetowe we wzorcu F, zwłaszcza gdy jest dużo tekstu. Przeczytają kilka pełnych zdań, a następnie szybko zeskanują w dół. Jeśli nie złapiesz kogoś podczas pierwszych dwóch linii, robisz to źle. Nie zapisuj najlepszych informacji, anegdot ani linijek w środku lub na końcu streszczenia. Prowadzić z przodu.

spójrz na podsumowanie

3. Zawsze pisz w pierwszej osobie

Gdybyś spotkał kogoś po raz pierwszy, czy przedstawiłbyś się w trzeciej osobie? Nie ma mowy! Dlaczego więc to robisz na LinkedIn? Korzystanie z trzeciej osoby stwarza niepotrzebny dystans między sobą a osiągnięciami lub anegdotami, o których piszesz.

Wszyscy wiedzą, że napisałeś to podsumowanie profilu LinkedIn. Dziwne wydaje się pisanie o sobie w trzeciej osobie. A kiedy piszesz w trzeciej osobie, brzmi to tak, jakbyś po prostu wymieniał osiągnięcia, które mogłeś osiągnąć za pomocą wypunktowań. Nic w podsumowaniu nie będzie wydawać się osobiste ani interesujące, a to jest natychmiastowe dla czytelników.

I wreszcie, eksperci behawioralni sugerują, że używanie trzeciej osoby w odniesieniu do siebie może wskazywać na nadmiernie rozdmuchane ego, które sprawia, że ​​nie ma się z tobą żadnych relacji i jest nie do polubienia. Nie chcesz robić niepotrzebnie złego wrażenia, używając w podsumowaniu osoby trzeciej.

pierwszy ton

4. Dodaj słowa kluczowe

Dodając słowa kluczowe na końcu podsumowania, możesz lepiej wyróżnić swoje specjalizacje tym, którzy czytają Twój profil. Zamiast pisać ogólnikowo w swoim biografii na LinkedIn i pisać, że jesteś specjalistą w dziedzinie finansów, bądź konkretny. Wskaż obszary w firmie finansowej lub tematy finansowe, które najlepiej znasz. Możesz to dodać w prosty sposób, pisząc zdanie, które mówi: „Najważniejsze obszary zainteresowań obejmują” i wymieniając swoje konkretne specjalności jako słowa kluczowe.

słowa kluczowe

5. Dodaj wezwanie do działania

Celem Twojego profilu LinkedIn jest nawiązanie kontaktu z rekruterami i innymi profesjonalistami. Dołącz na końcu wezwanie do działania, takie jak wskazanie adresu e-mail lub numeru telefonu, za pomocą którego można się z Tobą skontaktować.

wezwanie do działania

6. Dodaj zawartość wizualną

Profile LinkedIn z filmami zawsze działają lepiej. Zdjęcia i filmy pomagają uczłowieczyć słowa, które piszesz o sobie, oraz wymienione osiągnięcia.

  • Czy masz jakieś artykuły, które napisałeś dla stron internetowych?
  • Czy są twoje zdjęcia z ważnych wydarzeń lub konferencji?
  • Czy jest jakiś film przesłany do YouTube?

Dodaj takie media do swojego profilu. A tworząc krótki film podkreślający Twoją osobowość i umiejętności, przyciągniesz uwagę ludzi. Za pomocą oprogramowania takiego jak FilmoraTool możesz łatwo edytować i przesyłać swój film na LinkedIn.

treść wizualna

7. Sprawdź swoją pracę

Nawet jeśli uważasz, że napisałeś idealne podsumowanie, być może przeoczyłeś kilka błędów. Po kilku godzinach wróć i sprawdź swoją pracę. Lub wydrukuj, jeśli to pomoże ci w korekcie. Upewnij się, że nie ma błędów ortograficznych ani gramatycznych, a w każdej części streszczenia użyłeś najlepszych słów i fraz.

Jak dodać podsumowanie do swojego profilu LinkedIn

  • Krok 1: Kliknij na mnie -> Zobacz profil
  • Krok 2: Kliknij ikonę ołówka u góry strony.
  • Krok 3: Przewiń w dół, aż znajdziesz pole Podsumowanie. Tutaj dodasz i zapiszesz treść podsumowania.

jak dodać podsumowanie

Wnioski

Twój profil na LinkedIn to Twoja najlepsza szansa na zrobienie pozytywnego wrażenia wśród rekruterów, menedżerów HR i innych specjalistów, którzy mogą się z nim spotkać. Twoje podsumowanie na LinkedIn jest kluczem do personalizacji Twojego profilu i powiązania wszystkich Twoich osiągnięć i wcześniejszych doświadczeń. Te siedem wskazówek powinno pomóc w stworzeniu idealnego podsumowania dla Twojego profilu LinkedIn.