Najlepsze alternatywy Pinnacle Studio na Macu[2022]

Pinnacle Studio to oprogramowanie do edycji wideo dla systemu Windows. Nie ma wersji Pinnacle Studio działającej na komputerach Mac, ale nie martw się! Sprawdź nasze zalecenia poniżej, aby znaleźć najlepszy wybór pod względem alternatywnych opcji, które z powodzeniem będą edytować filmy również w systemie macOS.

Pinnacle Studio jest przeznaczony dla każdego, kto jest nowicjuszem w edycji wideo, a także dla profesjonalistów. Pinnacle uważa, że ​​nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Istnieją trzy poziomy programu Pinnacle Studio, które zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały indywidualnym potrzebom edycyjnym. Pinnacle Studio jest dostępny w trzech planach: Pinnacle Studio 25, Pinnacle Studio 25 Plus i Pinnacle Studio 25 Ultimate.

Pinnacle Studio

Pinnacle Studio 25 to podstawowa wersja oprogramowania i kosztuje 59.95 USD. Pozostałe dwie zaawansowane wersje: Pinnacle Studio 25 Plus i Pinnacle Studio 25 Ultimate kosztują odpowiednio 99.95 i 129.95 USD. Nie ma subskrypcji miesięcznych ani rocznych. Płacisz raz i możesz korzystać z oprogramowania tak długo, jak chcesz.

Najwyższa wersja, Pinnacle Studio 25 Ultimate, zawiera wszystkie funkcje Pinnacle Studio 25 i Pinnacle Studio 25 Plus. To są:

 • Edycja na nieograniczonej liczbie utworów
 • Import 8K
 • Zaawansowana gradacja kolorów
 • Edycja wielu kamer dla sześciu kamer
 • Ponad 100 szablonów menu MyDVD
 • Kontrolki klatek kluczowych
 • Śledzenie ruchu z Mosaic Blur

Część 1: Najlepsza alternatywa – FilmoraNarzędzie dla komputerów Mac

Dzięki FilmoraTool for Mac możesz tworzyć świetnie wyglądające filmy na swoim komputerze. Oprogramowanie obsługuje różne pliki multimedialne i zapewnia dostęp do wielu przykładowych danych oraz wielu opcji edycji wideo. Będziesz mógł wyeksportować produkt końcowy w różnych formatach wyjściowych bez utraty jakości.

Jedną z unikalnych funkcji FilmoraTool dla komputerów Mac jest udostępnianie klipów wideo bezpośrednio do YouTube, Vimeo lub Facebooka z interfejsu. Inne godne uwagi funkcje obejmują śledzenie ruchu, tworzenie klatek kluczowych, tworzenie zabawnych klipów z efektami, filtry, tytuły, tworzenie niestandardowych teł lub efektów specjalnych z zielonym ekranem, elementy ruchu, przycinanie filmów w różnych proporcjach, dopasowywanie kolorów, automatyczne zmienianie kadrowania, wyciszanie dźwięku i wiele innych .

Edycja i podgląd klipów wideo w FilmoraTool to pestka dzięki ekskluzywnym funkcjom specjalnie zaprojektowanym dla komputerów Mac. Na przykład akceleracja sprzętowa sprawia, że ​​edytowanie filmów na komputerach Mac jest szybsze i płynniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, pasek dotykowy ma pełne wsparcie, dzięki czemu możesz znacznie łatwiej przeglądać materiał podczas przewijania osi czasu.

Pobierz wersję WinPobierz wersję Mac

Część 2: 3 najlepsze alternatywy Pinnacle Studio dla komputerów Mac

1. Final Cut Pro

Final Cut Pro to profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo firmy Apple dla każdego, kto szuka wydajniejszego edytora wideo dla swoich komputerów Mac niż dołączony iMovie. Oprogramowanie jest również doskonałą alternatywą dla profesjonalistów tworzących treści dla telewizji i kina. Najnowsza wersja działa natywnie na chipie M1; możesz spodziewać się widocznych ulepszeń edycji wideo.

Nowe funkcje obejmują automatyczne transkodowanie plików multimedialnych podczas kopiowania lub konsolidacji projektów oraz podręczniki użytkownika do pobrania. Inne wyróżnione ostatnio funkcje to Smart Conform, stabilizacja dla filmów 360 stopni, ulepszenia wydajności z plikami RED i Canon RAW, ulepszenia panelu Inspektora i przejścia audio.

Final Cut Pro

Cena: 299 USD (płatność jednorazowa, bez subskrypcji) 

Plusy:

 • Szybka i doskonała wydajność
 • Doskonale współpracuje z komputerami Apple
 • Wideo 360 stopni i obsługa HDR
 • Obsługa wielu kamer 

Wady:

 • Brakuje śledzenia ruchu i stabilizacji dla filmów 360 stopni
 • Integracja z oprogramowaniem Adobe wydaje się problematyczna

2. Lightworks

Innym darmowym oprogramowaniem do edycji wideo, które działa jako dobry zamiennik dla Pinnacle Studio na Maca, jest Lightworks. Jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji i chociaż istnieje wersja płatna, darmowa wersja ma wszystkie dzwonki i gwizdki potrzebne początkującym.

Jeśli jednak pracujesz z filmami 4K na YouTube lub Vimeo, musisz pobrać płatną wersję Lightworks, ponieważ ta funkcja nie jest dostępna w wersji bezpłatnej. Wersja płatna kosztuje 25 USD miesięcznie. Darmowa wersja obejmuje obsługę wielu kamer, precyzyjne przycinanie wideo, eksport wideo w rozdzielczości 720p i obsługę większości formatów wideo.

Lightworks

Cena: $ 25 / miesiąc

Plusy:

 • Ma wiele samouczków wideo
 • Intuicyjny interfejs i łatwy w użyciu
 • Darmowa wersja jest idealna dla początkujących

Wady:

 • Brak obsługi wideo 4K w wersji darmowej
 • Brak predefiniowanych filtrów i efektów

3. OpenShot

Dzięki łatwym w użyciu funkcjom, prostemu interfejsowi i podglądowi w czasie rzeczywistym przejść między klipami, nieograniczonej liczbie warstw i możliwościom miksowania dźwięku, OpenShot jest jednym z najlepszych darmowych programów do edycji wideo. Jedną z najlepszych rzeczy w OpenShot jest to, że jego interfejs pozwala na łatwe w użyciu funkcje przeciągania i upuszczania. Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac i szukasz darmowego edytora wideo typu open source, który zawiera więcej funkcji niż iMovie — OpenShot to świetna alternatywa, której nie możesz przegapić.

Dzięki silnikowi efektów specjalnych OpenShot użytkownicy mogą modyfikować, odwracać, spowalniać lub spowalniać filmy oraz wyświetlać podgląd projektów w czasie rzeczywistym. Ponadto inne standardowe funkcje OpenShot obejmują kompozycję, nakładki obrazów, zmianę rozmiaru klipów, przycinanie, przyciąganie, skalowanie, znaki wodne, przejścia wideo, szablony tytułów, tworzenie spersonalizowanych tytułów wektorowych SVG, integrację pulpitu, dostosowywanie czcionek, kolorów, animowanych tytułów 3D i nie tylko .

Lightworks

Cena: Bezpłatne, otwarte źródło

Plusy:

 • Idealny dla początkujących
 • Nieograniczone warstwy
 • Profesjonalne przejścia i efekty
 • Działa na sprzęcie klasy podstawowej

Wady

 • Eksportowanie filmów nie jest najszybsze

 

Wnioski

Pinnacle Studio to edytor wideo, który działa dobrze na komputerach z systemem Windows lub Linux, ale nie obsługuje komputerów Mac. W tym artykule wymieniono kilka świetnych opcji, takich jak alternatywy Pinnacle Studio w systemie macOS, w tym FilmoraTool for Mac. Uważamy, że byłby to najlepszy wybór, biorąc pod uwagę, jak łatwy w użyciu będzie ten program, nawet jeśli nie masz doświadczenia w edycji filmów. Poza tym nie ma tu zbyt wiele krzywej uczenia się ze względu na intuicyjny interfejs oprogramowania i niesamowite funkcje. A FilmoraTool for Mac to taki, który może zadowolić amatorów i profesjonalistów!

Pobierz wersję WinPobierz wersję Mac