Jak nagrywać i dodawać narrację do filmów [Aktualizacja 2022]

Czy kiedykolwiek chciałeś? dodaj własny głos do wideo , zrobić demo Voice over do przesyłania i udostępniania w serwisach społecznościowych lub stworzyć film dokumentalny o ważnych rzeczach? Możesz to zrobić, o ile masz fajne oprogramowanie do edycji wideo, takie jak Edytor wideo FilmoraTool.

Funkcja lektora w oprogramowaniu do edycji wideo FilmoraTool pozwala nagraj swój własny głos lub łatwo dodaj plik głosowy do wideo. Możesz dostosować wysokość, szybkość i głośność nagranego komentarza głosowego, a także zastosować efekty zanikania i zanikania. W tym poście podzielę się tym, jak nagrywać i dodawać lektora do filmu za pomocą FilmoraTool na twoim komputerze.

Pobierz wersję WinPobierz wersję Mac

W FilmoraTool możesz najpierw edytować swój film, a następnie nagrać lektora. Możesz też najpierw nagrać narrację, a następnie edytować wideo. Tak czy inaczej, może być konieczne przygotowanie scenariusza lub konspektu do dyskretnego nagrywania.

Sprawdź samouczek na temat Jak edytować dźwięk w FilmoraTool

Część 1: Nagraj lektora i dodaj go do wideo

W większości przypadków zalecamy najpierw nagranie lektora, aby dźwięk był bardziej naturalny. W dalszej części pokażę, jak nagrywać Voiceover w FilmoraTool.

1. Podłącz mikrofon do komputera

Podłącz mikrofon do komputera, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia. Lepiej skorzystać z profesjonalnego zewnętrznego mikrofony do przechwytywania wysokiej jakości dźwięku.

2. Nagraj lektora

Instalując FilmoraTool na swoim komputerze, kliknij ikonę FilmoraTool, aby go uruchomić. W interfejsie początkowym kliknij Nowy projekt, aby utworzyć nowy. Przejdź do zakładki Nagraj, a następnie kliknij opcję „Nagraj narrację”, aby wywołać okna nagrywania dźwięku.

Instalując FilmoraTool na swoim komputerze, kliknij ikonę FilmoraTool, aby go uruchomić. W interfejsie początkowym kliknij Nowy projekt, aby utworzyć nowy. Przejdź do zakładki Nagraj, a następnie kliknij opcję „Nagraj narrację”, aby wywołać okna nagrywania dźwięku.

dodaj komentarz do wideo

Lub po prostu kliknij ikonę mikrofonu, a będziesz mieć 3 sekundy odliczania, aby zacząć mówić. Po zakończeniu ponownie kliknij ikonę mikrofonu. Następnie automatycznie zobaczysz nowy plik nagrywania na ścieżce audio.

3. Edytuj nagrany komentarz do wideo

Aby edytować nagrany lektor, kliknij go na ścieżce audio, a pojawi się nowe okno, w którym możesz dostosować ustawienia audio, takie jak zmiana prędkości, głośności, tonu itp. Narracji.

interfejs edycji dźwięku w FilmoraTool9

Możesz przyciąć, wyciąć niechcianą sekcję dźwiękową z nagranego komentarza lub zastosować efekt zanikania i zanikania do lektora, aby uzyskać łagodniejsze przejście.

Kreatywna edycja dźwięku: Jak zmienić nagrany głos

4. Synchronizuj narrację z wideo

Teraz nadszedł czas, aby zsynchronizować nagrany lektor z wideo, aby zrobić wideo. Ponieważ FilmoraTool obsługuje do 100 ścieżek audio, możesz teraz dodaj trochę muzyki w tle do lektora.

Następnie zaimportuj i przeciągnij i upuść materiał wideo na ścieżkę wideo, przeciągnij i upuść ścieżkę dźwiękową w odpowiednie miejsce, aby dopasować wideo. W razie potrzeby możesz zachować tę samą długość ścieżki audio i wideo.

Synchronizuj nagrany komentarz z wideo

Uwaga: Jeśli nagrałeś już lektora na swoim iPhonie lub innym urządzeniu i chcesz dodać go do wideo, możesz go zaimportować do biblioteki projektów, a następnie zsynchronizować z wideo.

Aby przyciągnąć uwagę widza, czasami może być konieczne dodanie tytułów lub podtytułów, aby podkreślić kluczowe punkty. Oto szczegółowe kroki dotyczące dodawania tytułów do wideo.

Synchronizuj nagrany komentarz z wideo

5. Eksportuj i zapisz nowy plik

Sprawdź swój film w prawym oknie podglądu. Jeśli jesteś zadowolony, kliknij „Eksportuj”, aby wyeksportować nowy plik wideo. Możesz zapisać wideo w różnych formatach lub bezpośrednio udostępnić je na YouTube i innej platformie mediów społecznościowych. Co więcej, możesz nawet nagrać płytę DVD w kilka minut, aby obejrzeć ją w telewizji.

FilmoraTool Export - Dodaj lektora

Widzisz, dzięki edytorowi wideo FilmoraTool tak łatwo jest dodać niestandardowy komentarz do wideo. Teraz opanuj tę funkcję i otwórz świat nowych możliwości tworzenia filmów!

Część 2: Jak nagrywać i dodawać plik lektora podczas edycji wideo w FilmoraTool

Jeśli nagrałeś już lektor na swoim iPhonie lub innym urządzeniu i chcesz dodać go do filmu, możesz wykonać następujące czynności:

1. Zaimportuj wideo do FilmoraTool

Po wejściu do głównego interfejsu edycji FilmoraTool kliknij „Importuj” lub przeciągnij i upuść plik wideo i lektora do biblioteki projektu.

importuj materiał wideo do FilmoraTool9

Oprogramowanie do edycji wideo FilmoraTool obsługuje szeroką gamę formatów, więc nie musisz konwertować plików przed importowaniem. Po zaimportowaniu wszystkich plików przeciągnij je i upuść na osi czasu wideo.

2. Nagraj narrację w edycji wideo

Jeśli edytujesz wideo i chcesz nagrać lektora w czasie rzeczywistym, możesz także kliknąć ikonę Nagraj, aby rozpocząć nagrywanie.

Umieść głowicę odtwarzania w miejscu, w którym potrzebujesz narracji, a następnie kliknij ikonę mikrofonu na pasku narzędzi, aby rozpocząć.

Tak jak poprzednio, nagrany lektor zostanie automatycznie dodany do ścieżki dźwiękowej.

Uwaga: Aby rozpocząć nowe nagranie na osi czasu, nie musisz zamykać okna dialogowego, po prostu przesuń wskaźnik czasu do innej pozycji i nagraj nowy komentarz głosowy.

3. Edytuj lektor i eksportuj

Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, możesz edytować nagrany komentarz lektora, aby idealnie pasował do filmu, a następnie wyeksportować go na komputer lub przesłać bezpośrednio do YouTube.

FilmoraTool zawiera więcej narzędzi do edycji dźwięku w celu poprawy dźwięku. Poniżej znajduje się samouczek wideo dotyczący stosowania przejścia zanikania i zanikania w FilmoraTool. Pobierz wersję próbną, aby się przetestować.

Pobierz wersję WinPobierz wersję Mac