Jak poprawić dźwięk GoPro[2022]

GoPro jest liderem w świecie kamer akcji ze względu na imponującą serię kamer. Może robić zdjęcia w trybie poklatkowym i seryjnym. Jednak większość ludzi używa kamer GoPro do nagrywania filmów ze swoich działań o wyjątkowej jakości wideo. Chociaż GoPro może nagrywać dźwięk wraz z filmami, istnieje kilka ograniczeń dotyczących jakości dźwięku. Dlatego użytkownicy często potrzebują dodatkowych narzędzi, aby poprawić jakość dźwięku w przetwarzaniu końcowym.

Usuwanie szumów nagranego wideo GoPro za pomocą FilmoraNarzędzie:

Chociaż możesz odszumić nagrane wideo GoPro za pomocą oprogramowania do edycji wideo lub oprogramowania do edycji dźwięku, aby poprawić dźwięk. Polecamy FilmoraNarzędzie. Edytor wideo FilmoraTool to najbardziej odpowiednie narzędzie programowe do edycji filmów GoPro. Jest wyposażony w kilka funkcji idealnych do edycji nagrań wideo z dużych kamer akcji:

  • Narzędzie Action Cam: Zapewnia możliwość automatycznej korekcji zniekształceń obiektywu, pomaga w stabilizacji wideo, zaawansowanej kontroli prędkości, usuwaniu szumów i korekcji kolorów.
  • Natychmiastowy bałagan: To narzędzie może szybko łączyć lub przycinać filmy bez pogarszania jakości klipów. Może być używany z filmami utworzonymi z kamer domowych HD, telefonów i kamer sportowych z kodekiem H.264 i obsługuje formaty plików MTS, MOV i MP4.

Jak usunąć szumy wideo za pomocą edytora wideo FilmoraTool?

Poniżej znajduje się samouczek wideo o tym, jak edytować filmy z kamer akcji za pomocą FilmoraTool z funkcjami korekcji obiektywu, stabilizacji i zmiany prędkości.

Pobierz wersję FilmoraTool9 Win Pobierz wersję FilmoraTool9 na Maca

Krok 1:Uruchom aplikację FilmoraTool w swoim systemie i utwórz nowy projekt dla wideo z kamery akcji.

Krok 2:Zaimportuj wideo na oś czasu, klikając przycisk Importuj lub za pomocą funkcji przeciągania i upuszczania.

Krok 3: Kliknij dwukrotnie wideo akcji na osi czasu, a następnie przejdź do karty Audio. Przejdź do opcji Denoise, aby usunąć szumy stacjonarne z filmów GoPro. Suwaka można użyć do regulacji poziomu odszumiania, a na koniec użyć słuchawek do weryfikacji wyników.

Usuń szumy tła w wideo z kamery akcji

Wskazówki: ponieważ będziemy obsługiwać dźwięk w filmie, zaleca się zmianę wysokości ścieżki na Duży, aby uzyskać lepszą wizualizację dźwięku. Możesz także użyć Odłącz audio funkcja oddzielania dźwięku od wideo.

Możliwe jest również dodać lektora oraz muzykę w tle za pomocą FilmoraTool. Można również wyciszyć klipy wideo lub podzielić sygnały audio za pomocą zaawansowanych narzędzi FilmoraTool.

Chcesz, aby Twój film GoPro był bardziej fantastyczny? Po prostu spróbuj ZIMOWY ZESTAW ACTION CAM

Pobierz wersję Win Pobierz wersję Mac

Wskazówki dotyczące ulepszania dźwięku w materiałach wideo GoPro

Istnieją dwie główne opcje poprawy dźwięku GoPro: możesz użyć zewnętrznych mikrofonów z urządzeniem lub wolisz podłączyć niezależny system nagrywania.

1. Korzystanie z mikrofonu zewnętrznego

Przed wyborem mikrofonów zewnętrznych należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

1. Adapter mikrofonu GoPro:

GoPro Hero2 miał kiedyś dedykowany port wejściowy audio 3.5 mm, ale potem wszystkie kamery GoPro zostały opracowane bez dedykowanego portu audio. Więc teraz musisz użyć dodatkowego portu Mini USB do nawiązywania połączeń z zewnętrznymi mikrofonami. Możesz kupić Adapter mikrofonu Pro 3.5 mm aby włożyć zewnętrzny mikrofon do urządzenia Hero5 Session i Hero5 Black. Umożliwia wejście liniowe i mikrofon stereo dla zewnętrznych źródeł dźwięku, takich jak mikser lub rejestrator audio. W przypadku HERO4 Black, HERO4 Silver, HERO3+ i HERO3 musisz kupić Adapter mikrofonu 3.5 mm.

2. Obudowa przyjazna mikrofonowi:

Ramka Gopro

Ochronna wodoodporna obudowa GoPro nigdy nie pozwala na bezpośredni dostęp do portu Mini USB, więc być może będziesz musiał używać kamery nago, aby uzyskać dostęp do tych portów. Jeśli użyjesz alternatywnej obudowy, aby uzyskać dostęp do portów przez wycięcia, Twoje urządzenie nie będzie już bezpieczne przed wodą. Najlepszą opcją jest użycie przyjaznej dla mikrofonu ramki z twardego plastiku, która zapewnia lepszą ochronę, jednocześnie umożliwiając bezpośredni dostęp do portów. Ta ramka dobrze wybiera wszystkie dźwięki z mikrofonów zewnętrznych.

3. Wybierz prawy mikrofon zewnętrzny:

Na rynku dostępnych jest tak wiele mikrofonów zewnętrznych, które mogą pomóc użytkownikom w odbiorze dźwięków otoczenia, muzyki, a także w mówieniu. Niektóre z najlepszych opcji, które są kompatybilne ze wszystkimi modelami GoPro to:

  1. Sony ECMCS3 z klipsem Wielokierunkowe mikrofony stereofoniczne.
  2. Opteka VM-100 Mikrofon pojemnościowy do strzelby wideo.
  3. Profesjonaliści dźwięku SP-TFB-2.
  4. Klapa Countryman (MEMWF05BD2-R)
  5. Sennheisery MKE 400
  6. Wszystkie modele mikrofonów Rode VideoMic
  7. Modele mikrofonów krawatowych.

Więcej informacji o mikrofonach do kamer akcji znajdziesz w Najlepsze mikrofony do kamer akcji 2017

4. Piankowa szyba przednia:

Jeśli nie możesz podłączyć mikrofonu z powodu braku przegrody dźwiękowej, dobrze jest kupić piankową osłonę przeciwwietrzną, ponieważ może ona z łatwością zredukować hałas z zewnątrz w wietrznym otoczeniu. Jeśli zainstalujesz tę piankową przednią szybę, znacznie łatwiej będzie nagrywać dźwięk nawet podczas jazdy na rowerze i surfowania. Może natychmiast podnieść jakość dźwięku.

2. Korzystanie z niezależnego systemu nagrywania:

To naprawdę świetny pomysł, aby użyć całkowicie niezależnego systemu nagrywania z kamerą akcji GoPro, jeśli nie jesteś zwolennikiem podłączania zewnętrznych mikrofonów. Te niezależne systemy pomagają nam w wyraźnym nagrywaniu głosu, ponieważ nie ma zakłóceń spowodowanych przez zewnętrzną obudowę ochronną. Na rynku można znaleźć wiele samodzielnych urządzeń, ale Zoom H1 i Zoom H2 są polecane przez profesjonalistów jako najlepsze narzędzia do nagrywania dźwięku w wysokiej jakości. Może idealnie zrównoważyć Twój budżet i potrzeby jakościowe.
Zwróć uwagę, że w tym przypadku musisz podjąć dodatkowe wysiłki w zakresie przetwarzania końcowego, ponieważ pożądane jest połączenie nagranych sygnałów audio z odpowiednią synchronizacją z wideo. Przedział cenowy takich niezależnych systemów rejestrujących jest kiedyś znacznie wyższy, ale mimo to wybraliśmy dla Ciebie niedrogą opcję, która może zapewnić bogatą jakość:

Powiększ H4N:

Ten niezależny system nagrywania jest wyposażony w solidny, kieszonkowy korpus. Jest to urządzenie zasilane bateryjnie, które może służyć użytkownikom przez wiele godzin. Zoom H4 został zaprojektowany tak, aby pomieścić wbudowane stereofoniczne mikrofony XY i 96 kHz/24-bitowy system Linear PCM. Może być używany z wejściami XLR.

Sprawdź cenę na Amazon