Przewodnik zakupu akcesoriów do kamer sportowych[2022]

Zakup nowej kamery sportowej jest naprawdę ekscytującym zadaniem, ale musisz być ostrożny również dlatego, że nie wysyłasz tylko po ciało; zawiera wiele funkcji w środku. W przypadku, jeśli kochasz nurkowanie wtedy musisz wybrać urządzenie wodoodporne lub takie, które można zabezpieczyć zewnętrzną obudową. Miłośnicy jazdy na rowerze mogą potrzebować nagrywać wszystko w biegu, więc dobrze jest wybrać urządzenie, które można łatwo zamontować na klatce piersiowej lub kask. Musi również oferować stabilizowane nagrywanie wideo. Podobnie sportowcy mogą mieć tak wiele wymagań, ale dobrą wiadomością jest to, że najnowsze aparaty są również opracowywane ze wszystkimi wspaniałymi funkcjami, aby zapewnić zadowalające wyniki.

Poniższy przewodnik pomoże Ci uzyskać najlepsze szczegóły dotyczące urządzenia, a także akcesoriów, dzięki czemu możesz mieć idealny aparat do swoich przygodowych aktywności sportowych.

Kompletny przewodnik zakupów

1. Mocowania – Zależy od Ciebie

Jeśli myślisz o zakupie kamery sportowej, prawdopodobnie będziesz potrzebować podpórki do trzymania jej podczas fotografowania podczas przygód. Kamery sportowe są zwykle lżejsze, mniejsze i mają wodoodporną konstrukcję, ale należy pamiętać, że nie wszystkie firmy używają do produkcji kamer o tych specyfikacjach. Na przykład kształty kamer GoPro są zupełnie inne niż kamery Sony. Nie jest możliwe użycie tego samego uchwytu dla obu tych urządzeń, aby dopasować je do przyssawki lub kasku.

Możesz łatwo znaleźć tak wiele akcesoriów innych firm do kamer sportowych, które są dostępne w różnych przedziałach cenowych na rynku, ale jakość również jest różna. Nawet uchwyt do aparatu o tej samej konstrukcji i kształcie może się znacznie różnić pod względem jakości materiału i przedziału cenowego. Jeśli kupujesz kosztowną kamerę sportową, sugerujemy wybór markowych akcesoriów tylko dlatego, że zwiększają one bezpieczeństwo użytkowania. Nie wydawaj na tańsze modele raczej szukaj firmy, której ufasz i dobrze znasz.

1. Mocowania na głowę i kapelusz:

W przypadku kilku wysokiej jakości aparatów w momencie zakupu dostaniesz uchwyty na głowę i kapelusz jako dodatkowe akcesoria, ale w przypadku kilku podstawowych wzorów może być konieczne dokupienie ich osobno. Ogólny przedział cenowy dla uchwytów wynosi powyżej 10 USD i różni się w zależności od wybranej marki.

2. Mocowania do hełmu:

nakładki na kask

Jest to jeden z najczęściej dostępnych rodzajów mocowań i cieszy się większą popularnością wśród miłośników kamer sportowych. Te mocowania mogą pomóc użytkownikom zamontować kamerę z boku, z przodu, z góry lub z tyłu kasku. Takie mocowania są również opracowane do łatwego łączenia z wentylowanymi hełmami i gładkimi powierzchniami, dzięki tej funkcji można łatwo przeprowadzić paski przez różne otwory wentylacyjne. Przedział cenowy mocowań do hełmu zaczyna się zwykle od 10 USD, ale rośnie wraz ze wzrostem złożoności.

3. Mocowania na klatkę piersiową:

uchwyty na klatkę piersiową

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie chcą uniknąć wstrząsów, które zwykle oferują mocowania na hełm i głowę, więc wybierają mocowania na klatkę piersiową. Mocowania te zapewniają znacznie lepszy wygląd POV i są szczególnie polecane do jazdy na nartach. Większość czołowych producentów, takich jak Sony, Contour i GoPro, oferuje mocowanie kamery akcji w początkowym przedziale cenowym 15 USD.

4. Mocowania na nadgarstki:

uchwyty na nadgarstki

Mocowania na nadgarstki są często preferowane przez nurków, ale obecnie kupują je również inni użytkownicy. Przedział cenowy uchwytów na nadgarstek zaczyna się od 15 USD i rośnie wraz ze wzrostem jakości.

5. Uchwyty motocyklowe i rowerowe:

Tego typu mocowania można łatwo przykręcić uchwytami rowerowymi, aby nagranie było odporne na wstrząsy. Te uchwyty zaczynają się od przedziału cenowego 10 USD, ale podczas korzystania z tych uchwytów musisz pamiętać o jakości drogi, aby uniknąć wstrząsów, w przeciwnym razie może to wpłynąć na Twój materiał filmowy.

2. Akcesoria do zasilania – Kup to

Kupując markową kamerę sportową, jest ona dostarczana ze standardem jednostka baterii, niewiele urządzeń ma wymienną baterię, podczas gdy inne mają wewnątrz stałą baterię. Dla użytkowników konieczne jest posiadanie informacji o tym, jak długo będzie trwać ich bateria podczas nagrywania w 4K lub na poziomie 1080p. Jeśli planujesz filmować przez cały dzień, możesz potrzebować dodatkowych baterii do wymiany, jeśli to możliwe.

Wielu sprzedawców zewnętrznych oferuje kompatybilność z aparatem baterie w tanim przedziale cenowym, ale wiąże się to z dużym ryzykiem. Niewiele z nich może doskonale służyć przez długie godziny, ale inne mogą z czasem zacząć nagrzewać całe urządzenie. Wolę sprawdzić opinie użytkowników przed zainwestowaniem w takie baterie.

3. Szybka karta pamięci – Zależy od Ciebie

Większość profesjonalistów uwielbia zabierać ze sobą kilka kart pamięci, aby można było łatwo przełączać się podczas fotografowania. Jeśli masz lepsze zapasy, nigdy nie będziesz mieć kłopotów, jeśli karta zawiedzie w momencie strzelania. Dobrze jest nawet mieć przy sobie mieszankę dużych i małych kart, ale upewnij się, że kupiłeś je od zaufanych firm i nigdy nie uszkodzą twojego aparatu. Należy pamiętać, że na rynku jest tak wiele dużych i małych firm, które sprzedają karty pamięci hurtowo, ale ich jakość może się znacznie różnić.

4. Wodoodporna obudowa – kup to

Nie jest konieczne, aby Twój wodoodporny aparat był również wodoodporny, ponieważ niewiele projektów nie ma takiej funkcji. Jeśli potrzebujesz wodoodpornego aparatu, możesz potrzebować do niego dodatkowej wodoodpornej obudowy. Kupując takie kamery musisz wiedzieć, jak głęboko może wejść pod wodę, ponieważ niewiele kamer ma podwodne bezpieczeństwo do 60′, a inne mogą mieć nawet 30′. Te wodoodporne konstrukcje zapewniają również doskonałą ochronę przed piaskiem; natomiast odporność na uderzenia to jeszcze jeden ważny element, który należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu chronionej kamery.

5. Światła – zależy od Ciebie

Światła krzywkowe akcji zwykle mają wiele wariantów funkcji i rozmiarów. Większość z nich jest specyficzna dla aparatu, podczas gdy inne mają specjalne adaptery typu konwersji, które można łatwo podłączyć do innych urządzeń. Kupując takie światła, musisz uzyskać wystarczająco dużo informacji na temat ich użytkowania, mocy i żywotności baterii. Intova producenci dostarczają klasyczne lampy nurkowe w cenie 40 USD i można je obsługiwać jedną ręką.

Qudos opracowali światła do kamery akcji GoPro, a jej cena wynosi około 120 USD, podczas gdy całkowita waga wynosi mniej niż 150 gramów. To akcesorium jest wodoodporne do głębokości 40 metrów pod wodą, więc jest oceniane jako idealne dla nurków. Najlepszą wiadomością dla kupujących jest to, że lampa akcji Qudos jest kompatybilna z większością kamer innych niż GoPro, jeśli masz prosty uchwyt do konwersji. Więc jeśli kupujesz po raz pierwszy, będzie to świetna oferta dla Ciebie.

6. Audio – Zależy od Ciebie

mikrofon kamery akcji

Większość modeli kamer sportowych ma słabą jakość dźwięku, taką samą jak zwykłe kamery wideo, ale aby uzyskać doskonałe wyniki, należy dokupić dodatkowy mechanizm nagrywania dźwięku. Takie urządzenia mogą z łatwością synchronizować się nawet z wejściami audio niskiej jakości lub mikrofonami zewnętrznymi, dzięki czemu możesz mieć doskonałe nagrywanie w podróży. Obsługuje również klasyczne nagrywanie za pomocą mikrofonów stereofonicznych zaprojektowanych w stylu wszechkierunkowym. Niewiele kamer zapewnia doskonałe wsparcie dla sygnałów audio nawet z zewnętrzną obudową, a materiał filmowy jest zawsze z krystalicznie czystym głosem. Takie projekty są naprawdę odpowiednie, jeśli chcesz wybrać opcję przesyłania strumieniowego na żywo, ponieważ będziesz mógł przesyłać wspaniałe filmy bez wstępnego przetwarzania.

Może Ci się spodobać: Najlepsze mikrofony do kamer akcji 2017

7. filtry – Zależy od Ciebie

Ci, którzy chcą nagrywać filmy pod wodą z doskonałą tonacją kolorów, muszą wybrać aparat z zaawansowanym dodatkiem filtrów. Kiedy nagrywasz zdjęcie pod wodą do głębokości 3 metrów lub 9 stóp, wystarczy mieć lepszy balans bieli. Z drugiej strony, jeśli musisz zejść poniżej 9 stóp, kompletne filtry kolorów stają się niezbędne. Kiedy używasz filtrów, możliwe jest uzyskanie znacznie lepszych wariacji w stosunku do kolorów pierwszego planu i tła. Filtry te pomagają w lepszym rozkładzie kolorów w nagranym materiale i dają bogatszy niebieski kolor tła. To zdecydowanie ważna estetyka podczas fotografowania pod wodą.

8. Piloty – niepotrzebne

zdalne sterowanie

Zdalny zestaw pomaga użytkownikom perfekcyjnie i płynnie nawigować, nawet w trudnych sytuacjach. Ale przy wysokich kosztach (takich jak zdalny zestaw GoPro, który wymaga 79.99 USD), naprawdę zalecamy korzystanie z aplikacji mobilnych oferowanych przez marki. Sony, Contour i GoPro mają aplikacje mobilne, które pozwalają sterować kamerą i monitorować wideo. Większość aplikacji aparatu jest bezpłatna.